Групу зловмисників, що продавали українцям підроблені дозволи на роботу за кордоном, затримали правоохоронці (ФОТО)

Організована злочинна група займалася близько двох років фальшуванням дозволів на роботу для українців у Польщі. Після ретельно спланованої операції Бескидським відділом Прикордонної служби Польщі затримано 5 осіб з Мазовєцького воєводства, зокрема можливого лідера групи. Про це пише Форпост з посиланням на Польське радіо.

Речниця Бескидського відділу Прикордонної служби у Перемишлі Ельжбєта Пікор повідомила, що правоохоронці відстежували групу протягом двох років.

Вони встановили, що члени групи шляхом шахрайства виробляли у Мазовєцькому воєводському управлінні дозволи на роботу типу А для громадян України. Фальшування дозволів проводили на конкретне замовлення, а збором таких замовлень займався 40-річний підприємець з-під Варшави.

Ельжбєта Пікор сказала, що дозвіл типу А є найбільш цінним документом на перебування для іноземців, адже дозволяє бути у Польщі без перерви протягом 365 днів та легально працювати впродовж року.

Потім члени злочинної групи шукали жителів Варшави та найближчих районів, які перебувають у скрутній матеріальній ситуації. Ці особи подавали до мазовєцького воєводи клопотання про отримання дозволу на роботу для іноземця.

Речниця зазначила, що згідно із заявою, особи повинні були найняти іноземця, наприклад, для допомоги в домашньому господарстві, нагляду за старшою особою або садівництва.

«Звісно, жодного працевлаштування іноземців не було, але за підпис та реєстрацію клопотання під своїм прізвищем ці особи отримували гроші, від 200 і більше злотих. Усі інші формальності в воєводському управлінні вирішували члени злочинної групи», – зауважила Пікор.

Отримані таким чином дозволи на роботу відправляли в Україну і там продавали українцям, котрі на їх підставі у консульстві Польщі отримували візи з дозволом на роботу. Ціна такого дозволу складала від 500 до 1000 доларів.

За попередніми даними, протягом двох років група підробила у Мазовєцькому воєводстві щонайменше кількадесят дозволів на роботу, а прибуток від їх продажу може складати декілька десятків тисяч доларів.

Минулої середи затримано 40-річного підприємця з Варшави, можливого лідера організованої злочинної групи та її чотирьох членів.

Прокуратура вже висунула усім затриманим обвинувачення, можливі також подальші затримання, зокрема в Україні.

На слід групи, яка шахрайським шляхом отримувала дозволи на роботу, правоохоронці вийшли у прикордонному пункті пропуску Кросцєнко на Підкарпатті. Вони виявили, що до Польщі приїжджає щораз більше громадян України, котрі мають легальні дозволи на роботу у Польщі, але їдуть далі на захід Європи.

varta1.com.ua

Фото: bieszczadzki.strazgraniczna.pl

Attachments